Turing Kütüphanesi

Kurucu başkanımız Reşit Saffet Atabinen’in şahsi koleksiyonunu Turing’e bağışlamasıyla oluşan Turing Kütüphanesi, yıllar içinde koleksiyonunu genişletmiştir. Seyrantepe Genel Merkezi’nde bulunan Turing Kütüphanesi; 2013 yılında kataloglama çalışmalarını tamamlamış olup 15.000 âdeti aşan zengin koleksiyonu ile hafta içi beş gün 08.30-17.00 saatleri arasında okuyucularına hizmet vermektedir.

Turing Kütüphanesi’nde; referans kitapları yanında (broşür, genel konular ve ansiklopediler), Turizm, Toplum Bilimleri, Güzel Sanatlar, Edebiyat ve Retorik, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji, Din Bilimleri, Dil ve Dilbilim, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Hukuk ve Ekonomi konulu kitaplar ile süreli yayınlar bulunmaktadır. Bu eserlerin dili başta Fransızca olmak üzere Türkçe, İngilizce, Almanca ve Osmanlı Türkçesi’dir. Koleksiyonda yazarı tarafından imzalanmış çok sayıda özel kitap da yer almaktadır.

Araştırmacıların kütüphanemizi ziyaret etmeden evvel, web sitemizde yer alan kitap kataloğundan incelemek istedikleri eserlerin demirbaş numaralarını tespit ederek Kültür Sanat ve Projeler Müdürlüğü’müzün turing.genclik@turing.org.tr iletişim adresine, araştırma talepleri ve kitap demirbaş numaralarını yazarak iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Kitap Kataloğuna ulaşmak için tıklayınız

Okuyucularımıza kütüphanemizde ödünç sisteminin olmadığını hatırlatır, kurum merkezimizi bizzat ziyaret ederek arzu ettikleri eserleri incelemelerini tavsiye ederiz.

Turing Kütüphanesi’nde yer alan kitapların tanıtıldığı “Haftanın Kitabı” serimizi Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nun sosyal medya hesaplarından takip edebilir, kurum ve Turing Kütüphanesi’ne dair daha fazla bilgiye anında ulaşabilirsiniz. 

Turing Kütüphanesi Adresi: Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No:2 Seyrantepe, Sarıyer, İstanbul

Telefon: +90 (212) 282 81 40 / +90 (212) 395 38 38

Mail Adresi: turing.genclik@turing.org.tr

Turing Kütüphanesi
crosschevron-down