Motosiklet Seyahat Rehberi

MOTOSİKLET SEYAHAT REHBERİ
Gelişmekte olan ülkelerde daha çok ulaşım aracı olarak kullanılan motosiklet, gelişmiş ülkelerde çoğunlukla seyahat amacıyla kullanılıyor. İki tekerin sağladığı gerek pratik gerekse keyfi avantajlar olduğu gibi, güvenlik açısından da birçok risk motosiklet kullanımıyla beraber geliyor. Hal böyleyken, asıl amacı iyi vakit geçirmek olan seyahat aktivitesinin kâbusa dönüşmemesi için bazı önlemler almak gerekli. İşte Turing tarafından yayınlanan Motosiklet Seyahat Rehberi de tam bu nedenle yazıldı.

Bazı tecrübeleri edinmek için bedel ödemek gerekir ve bu bedeller motosiklet üzerinde ödenirse telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir. Bilgini hangi kaynaktan alındığı, özellikle iletişim teknolojisinin bu kadar gelişmiş olduğu çağımızda her zamanki den daha önemli hale gelmiştir. Güvenilir olmayan kaynaklardan edinilen bilgiler, motosiklet üzerinde hayati sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, motosiklet seyahat tecrübesi olmayan veya sınırlı tecrübeye sahip sürücüler için Motosiklet Seyahat Rehberi oldukça zengin bir içerik sunuyor.
Bir motosiklet seyahati nasıl planlanır, o seyahate nasıl hazırlanır ve yolculukta nelere dikkat edilir gibi oldukça kritik soruların cevabının bulunduğu Motosiklet Seyahat Rehberi kitabında Türkiye’nin dört bir yanından rota önerileri mevcut. Bu rotalar günübirlik veya konaklamalı olarak ikiye ayrılmış ve kolaydan zora, kısadan uzuna sıralanmıştır. Bu sayede sürücüler; hangi rotanın kendi seviyelerine uygun olup olmadığını kolaylıkla anlayacak ve kendilerini tehlikeye atmamış olacaklar. Aynı zamanda İngilizce ’ye de çevrilen Motosiklet Seyahat Rehberi, dünyanın dört bir yanına ulaştırılacak. Bu sayede birçok yabancı motosiklet sürücüsü, ülkemizin doğal güzelliklerinden haberdar olup, Türkiye’nin tanıtımına da katkı sağlamıştır olacak. Motosiklet Seyahat Rehberi’nin ilk baskısı 2019’un Mayıs ayında 5.000 adet olarak yapılmıştır.

 

Kitap için tıklayınız.