Haber / Duyuru

Yol Emniyeti için Çocuk Bildirisi

MART 01, 2016

 

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, yolların çocuklar için güvenli olmasını sağlamak için #SaveKidsLives (Çocukların Hayatını Kurtar) kampanyasını destekliyor. Dünyada her gün 500 çocuk trafik kazalarında hayatını kaybediyor. On binlercesi ise yaralanıyor.

 #SaveKidsLives (Çocukların Hayatını Kurtar) kampanyası için tüm dünyadaki çocuklara yol güvenliği hakkındaki fikirleri soruldu. Onlar da okula veya başka bir yere giderken nasıl hissettiklerini anlattılar ve bize nasıl korunmaları gerektiğine dair açık mesajlar verdiler. Dünyanın bu konu hakkındaki uzmanları da ne tür önlemler alınması gerektiğine dair birkaç öneride bulundu:

 

  • Çocukların okula yürüyerek veya bisikletle gidebilmeleri için güvenli rotaların oluşturulması;
  • Çocukların yetişkinlerle motosiklete bindiği ülkelerde kask kullanımının teşvik edilmesi;
  • Emniyet kemerinin ve çocuk koltuğunun doğru kullanımının desteklenmesi.


 Ortaklaşa bir çaba sonucu, Çocuk Bildirisi yazıldı. Çocuklara nasıl yardımcı olabilirsiniz? Çok kolay , buraya  tıklayarak Çocuk Bildirisi’ni okuyun ve  www.savekidslives2015.org  internet sitesine girip imzanızı atın! Çocuk Bildirisi’ne imzanızı atarak liderlere ulusal ve küresel çapta yol güvenliğini gündemlerine almaları için çağrıda bulunmamıza yardım etmiş olacaksınız. Çocukların yol güvenliği hakkında güncel bilgileri alabilmek için   https://www.facebook.com/SaveKidsLives  linkine tıklayarak #SaveKidsLives (Çocukların Hayatını Kurtar) kampanyasının Facebook sayfasını beğenebilirsiniz.

Teşekkürler!

 

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu