Haber / Duyuru

Günde 3500 Hayat Projesi

EKİM 11, 2017

 

Dünya çapında her gün, 3.500 kişi yollarda hayatını kaybediyor. Özellikle 15-29 yaş aralığındaki insanların bir numaralı ölüm sebebi trafik kazaları. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu konuyla ilgili ortak bir çalışma yaptı.
 

Emniyet kemeri ve kask takmak veya otomobil kullanırken mesajlaşmamak… Bu gibi kuralların ihlâl edilmesi, dünya çapında her gün 3.500 yaşamın sona ermesine neden oluyor. Kabaca bir hesapla; her yıl dünyada bir milyondan fazla insan, trafik kazalarında ölüyor.
 

FIA, bu felâketin önüne geçebilmek için dünya çapında bir kampanya başlattı. #3500LIVES (#3500YAŞAM) adı verilen proje bünyesinde; aralarında ünlü şarkıcı Pharrel Williams, şampiyon yarışçılar Fernando Alonso ve Marc Marquez ile dünyanın en iyi tenisçisi Rafael Nadal’ın da bulunduğu on kişilik bir gönüllü topluluğu, insanlara temel trafik kurallarını hatırlatma amacıyla kamera karşısına geçti.
 

Her meşhur gönüllü, bir trafik kuralıyla eşleştirildi ve dünyanın dört bir yanındaki FIA üyesi 245 kuruluşun, yerel reklam panolarında sergileteceği posterler hazırlandı.
 

Yazının Devamı için tıklayınız.