Faaliyet Raporları

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nun 2016-2018 yıllarına ait faaliyet raporları hakkında bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyetimizin ilanından bir hafta sonra 6 Kasım 1923’te Reşif Saffet Atabinen öncülüğünde “Türk Seyyahin Cemiyeti” adıyla kurularak; Türkiye tarihine, turizmine, eğitimine, kültürüne ve sanatına dair öncü çalışmalar yürüten Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, kamu yararına hizmet etmeyi 96 yıldır sürdürmektedir.

Yönetim kurulumuzca hizmeti devraldığımız günden bugüne, biz de triptik ve turistik işletmelerimizdeki yeniden yapılandırma çalışmalarının yanında; eğitim, kültür ve sanat başta olmak üzere pek çok alanda örnek çalışmalar yürütmekte, sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirmekte, kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yaparak gerek ulusal gerekse uluslararası projelerde yer almaktayız.

Yönetim kurulumuzun yayın faaliyetlerini artırma ve çeşitlendirme kararı almasıyla hemen her konuyu ele alan, ama özellikle de İstanbul’un tanıtımına katkı sağlayacak öğretici ve bilgilendirici eserleri eğitim ve kültür dünyasına kazandırmakta olan kurumumuz, Turing Dergisi’ni de her üç ayda bir siz değerli okuyucularımızla buluşturmaktadır. “Başarılı Öğrenciye Burs” projesiyle ilk kez 2013-2104 eğitim-öğretim döneminde başlattığımız burs ve bu kapsamda düzenlediğimiz eğitim faaliyetlerimiz ise gelişerek ve genişleyerek devam etmektedir. Gelenekselleşen konserleri, seminerleri, öğrenci programları, film ve belgesel gösterimleriyle kültür sanat ekinliklerimiz ise öğrencilerimiz, değerli üyelerimiz ve misafirlerimiz tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Tüm bu faaliyetlerimizin detaylarını sayfaları arasında bulabileceğiniz “Yönetim Kurulu Faaliyet Raporları”muzu siz değerli okuyucularımıza takdim etmekten memnuniyet duyuyoruz.

crosschevron-down