Burs Başvuru

 

BURSLARIMIZ

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, kuruluşunun “90. Yılında 90 Başarılı Üniversite Öğrencisine Burs” sloganı ile ilk kez 2013-2014 yılı eğitim-öğretim döneminde başlatılan lisans, yüksek lisans ve doktora burslarımız 2019-2020 eğitim öğretim yılında 900’e yaklaşan sayımızla devam etmektedir.

 TTOK olarak, bursiyerlerimizin sadece eğitim-öğretim yaşamlarını maddi anlamda destekleme yetinmeyip, genel merkezimizde düzenlenen kültür-sanat faaliyetlerine de katılmalarını arzu etmekteyiz.  Bununla birlikte alanında uzman öğretmenlerin görev aldığı atölye, kurs, söyleşi gibi eğitim faaliyetlerini tertip ederek kişisel ve akademik gelişimlerine de imkân sağlamaktayız. 

Burs başvurularımız her yıl web sitemiz üzerinden online olarak alınmakta olup genel merkezimizde yapılan mülakatların ardından neticeler bursiyer adaylarına ilan edilmektedir. 
Bu zamana kadar toplamda 3901 kişiye burs verilmiştir. Her yıl sadece burs verdiğimiz öğrenci sayısı değil; öğrenci profilimiz de çeşitlenmektedir.  Bu durum öğrencilerimiz için yürütmekte olduğumuz etkinliklere ve faaliyetlere de yansımış; kültür sanat etkinliklerimizin çeşitliliği ve sayısında da önemli bir artış gerçekleşmiştir.

 

Turing burs başvuruları 23 Eylül 2019 Pazartesi Saat 23:59 itibariyle sona ermiştir.

 

2019-2020 Turing Burs Başvuruları sonuçlanmış olup, https://bys.turing.org.tr adresinden kullanıcı adı ve parolanızı girerek, burs sonucunuzu öğrenebilirsiniz. 


Turing bursuyla ilgili tüm sorularınızı turing.genclik@turing.org.tr adresine mail atabilirsiniz.